Výdajník vody stolový určený pre kancelárie a menší kolektív. Stolový výdajník vody má štyri druhy vody. Studenú, izbovú, horúcu a 100°C. Objem zásobníkov: izbová teplota 10 litrov, studená voda 2 litre a horúca voda 2 litre. Výkon chladenia 15 litrov za hodinu, výkon ohrevu je 10 litrov za hodinu.  Plus funkcia na horúcu vodu pre výrobu +90°C vody.

stolovy automat na vodu rozmery

Výdajník vody sa dodáva s trojstupňovou filtráciou: mechanický filter, uhlíkový filter a filter proti usadzovaniu vodného kameňa.

Výdajník vody je určený pre menšie kolektívy s výkonom 20 L. / hod. 

 • netreba objednávať vodu
 • meniť prázdne barely za plné
 • skladovať plné a použité obaly
 • hádať sa pred prázdnym výdajníkom vody
 • neustále platiť za dodávanú vodu v plastových bareloch
 • získate jednoduchšie a pohodlnejšie riešenie pitného režimu

4 druhy vody:

 • Studená 10°C
 • Izbová teplota 18°C
 • Horúca voda 85°C
 • Vriaca teplota 100°C
Ceny
Prenájom na mesiac od 17 € bez DPH 
Predaj 350 € bez DPH

Technické údaje stolového výdajníka vody Aquator
Rozmery 33 cm x 40 cm x 52 cm
Napätie siete 220 V / 50 Hz
Spôsob chladenia bezfreónový
Zdroj vody 3 st. filtračný systém
Teplota vody horúcej 85°C - 100°C
chladenej 4°C - 12°C
nechladenej izbová

Fotogaléria - výdajníky vody

Čo je potrebné pre inštaláciu výdajníka vody ?

Pre inštaláciu výdajníka vody je potrebná prípojka studenej vody. Najčastejšie je to z kuchynskej batérie, alebo z rozvodov, ktoré si pripravíme sami na mieste kde sa dohodneme s klientom . Na pripojenie je najlepší ventil ½“ , alebo 3/8“. Výdajník vody má pripojovaciu hadičku o priemere 6 mm. K prevádzke je potrebné ešte pripojenie na el. sieť.

 

Má výdajník vody nejakú filtráciu?

Výdajník vody vieme dodať s filtráciou podľa potreby zákazníka. Najčastejšie sú to mechanické filtre s účinnosťou až 1 mikrosiemens, potom uhlíkové filtre na eliminovanie chlóru a chémie vo vode. Často klienti žiadajú aj osmotickú filtráciu , poprípade UV lampu.

 

Ako je často potrebný servis výdajníka?

Počet servisov je veľmi závislí na umiestnení výdajníka vody. Či je to výroba, alebo kancelária a tiež na kvalite vody. Máme výdajníky v strojárskej výrobe, kde máme servis každé 3 mesiace. Ale máme aj výdajníky v kanceláriách kde je servis 1 x za 5 mesiacov. Ale minimálne 2 x ročne. V tedy sa neia komplet všetky filtračné vložky, sanitácia, dezinfekcia výdajníka, povrchové čistenie, tlaková skúška, odvápnenie zásobníka teplej vody ak je treba. termíny servisných úkonov a presne čo treba robiť evidujeme v špeciálnom programe, ktorý nám presne napovie kedya aký máme vykonať servis výdajníka vody.

 

Akú má životnosť výdajník vody?

Tak to je veľmi závislé kde je výdajník umiestnený v akom pracovnom prostredí. Máme ich vo výrobných firmách a tri roky sú úspech v životnosti. Ale máme výdajníky vody v kanceláriách kde sú už 8 rokov a sú ako nové a fungujú bez poruchy. Samozrejme je to tiež závislé na pravidelných servisoch a výmenách filtračných vložiek.

 

Akú sú najčastejšie poruchy výdajníkov vody?

Najčastejšie nám volajú klienti, čo majú nový výdajník, že ich vytápame. Najčastejšie to nie je porucha, ale je potrebné vyliať misku kde odkvapkáva voda. Ale klienti si v krátkom čase zvyknú, že to treba vylievať, alebo im vieme prirobiť na misku vývod do bandasky, ktorá je potom položená vedľa výdajníka. Potom sa vyskytuje poškodená riadiaca jednotka / panel / kde sa ovláda chladenie a ohrev vody. Klienti to často zapínajú a vypínajú čo nie je potrebné a tým poškodia elektronickú dosku na ovládanie teploty. Inak sú výdajníky vody veľmi spoľahlivé čo vidíme vo firmách kde sú výdajníky 8 rokov a fungujú dobre.

 

Môže mať výdajník aj ochranu pred vytopením?

Ochranu pred vytopením, má už každý výdajník vody v štandardnej výbave. Aqua Stop je na spodku výdajníka a v prípade poruchy zastaví prívod vody.

 

Stretli ste sa aj s niečím mimoriadnym?

No práve v prevádzkach výrobných sa nám stalo, že si pracovníci umývali ruky v teplej vode, alebo si tam umývali riad, poháre po tureckej káve. Občas máme prehryzené káble myšami, alebo po dovolenke vo firme zistia, že výdajník zamrzol.

aquator

Výdajník vody je prispôsobený svojou veľkosťou a výkonom , tak aby vyhovoval ako pre kancelárske , tak pre výrobné priestory.

bubli

Pri viac okruhových prevedeniach (popri sódovej vode), je tu možnosť výberu chladenej vody, čapovanie nealko nápojov (kofola, vinea,...), čapovanie vína aj piva.

Porovnanie prevádzky barelového výdajníka a výdajnika bez barelov. Budeme porovnávať prevádzky, kde je vo firme 5 výdajníkov vody a spotreba 1 barel denne, čo je cca. 100 L pitnej vody.

Porovnáva sa cena za spotrebu vody a prenájom 5 výdajníkov bez barelov. Prenájom 1 ks. výdajníka je 19 € bez DPH . Všetky ceny sú bez DPH.

Porovnanie ceny výdajníkov
  Barelový výdajník 5 ks Bez-barelový výdajník 5 ks
Spotreba vody 5 barelov (100 L) neobmedzene
Cena za vodu 5 x 3 € = 10 € deň 2 € za 1 tis. litrov = 0,2 € deň
Cena za 1 mesiac (20 prac. dní) 20 x 15 € = 300 € mesiac spotreba 2 tis. litrov = 4 € mesiac
Cena prenájmu výdajníka závislé od dodávateľa 5 x 19 € = 95 € mesiac
Mesačné náklady len za vodu 300 € voda + prenájom výdajníka 99 €
Mínusy priestor na skladovanie, výmena barelov, obsluha výdajníkov  
Bonusy závislé od dodávateľa žiadne nosenie, skladovanie a menenie barelov, bez obmedzenie spotreby, v cene prenájmu servis a sanitácia 2x ročne, žiadne iné poplatky
Ročné náklady 300 x 12 = 3600 € 99 x 12 = 1188 €
Náklady za 5 rokov 3600 x 5 = 18000 € 1188 x 5 = 5940 €

Porovnanie 5 ročných nákladov za:

 • barelovú vodu: 18 000 €
 • bez-barelové výdajníky: 5 940 €
 • rozdiel: 12 060 €

Ak hľadáte riešenie ako jednoduchou výmenou výdajníkov vody znížiť prevádzkové náklady volajte na: 0905 644 330

* Toto porovnanie je možné použiť aj na stolové výdajníky vody.